Kategorie
Uncategorized

Modne sposoby noszenia szalika

Szal jest jedną z tych części garderoby, która kojarzy nam się z porą jesienno-zimową, ale również wczesną wiosną.
Kiedy na dworze pojawia się pierwszy mróz, staje się on niezbędnym elementem garderoby, którą ubieramy na co dzień.
Wybór odpowiedniego szala i sposób jego wiąząnia, jest ważną wskazówką nie tylko dla osób które poszukują szalika idealnego, ale również dla osób które chcą obdarować bliską osobę tym uniwersalnym i zawsze trafnym dodatkiem.
Dlatego tak ważne jest, aby przede wszystkim szal był odpowiednio dobrany do naszego codziennego stylu ubierania się.
Ważne jest również, aby posiadał odpowiednio dobraną długość, kolorystykę, ale również odpowiednio dobrany materiał, w końcu – aby odpowiednio się prezentował, musi był dobrze zawiązany.
Wszystkie elementy są kluczowe, jeżeli chcemy, żeby było ciepło, ale również stylowo i elegancko.
Na początku ważne jest zapoznanie się z ważnymi rzeczami, o których warto pamiętać i wiedzieć przy noszeniu szalika.
Pierwszym rodzajem szalika, który idealnie sprawdzi się do marynarki lub po prostu biznesowej stylizacji to szalik, który jest krótki i ma około 140 cm długości.
Kolejną długością, która jest ponadczasowa, klasyczna i praktyczna- to długość 175 cm. Ostatnią długością, która służy głównie dodatkowej warstwie ciepła to szalik o długości około 208 cm.
Odpowiednią długość można sprawdzić poprzez rozłożenie szalika na długości naszych ramion wtedy możemy się upewnić, że długość szalika jest odpowiednio dobrana i nie będzie on stanowił dodatkowej warstwy do owinięcia wokół szyi.
Szale, które są szyte na kształt komina mają po prostu okrągły kształt, najczęściej unikamy dodatkowego wiązania wokół szyi, kiedy mamy do czynienia z szalem kominowym.
Kolejną ważną rzeczą jest odpowiedni dobór materiału, z którego będziemy zadowoleni. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiej grubości, delikatności i struktury oczekujemy, gdyż często te elementy określają wygląd naszego szala i jego ciepłoty.
Pierwszym popularnym materiałem jest wełna. Wełna odpowiednio trzyma ciepło, zapewniając komfort oddychania materiału oraz bardzo dobrze odprowadza wilgoć i jest odporna na deszcz i śnieg.
Następnym materiałem jest jedwab- należy pamiętać, że jedwab jest materiałem, który nie zapewni nam ciepła, nada się on jednak jako dodatek na eleganckie przyjęcie, do garnituru, płaszcza czy marynarki.
Akryl jest materiałem, który docenią osoby mające alergie, czy po prostu nie mogące nosić wełny.
Następnym materiałem jest poliester, który w połączeniu np. z bawełną lub wełną w postaci szala zapewni komfort noszenia, będzie mniej podatny na zagniecenia oraz sprawi, że z łatwością go będziemy mogli wyczyścić.
Ostatnim materiałem, który również dobrze sprawdzi się w szalu, jest bawełna. Bawełna podobnie jak wełna, jest materiałem ciepłym i oddychającym, ponadto jest praktyczna, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości.
Ostatnim elementem jest odpowiednie zawiązanie szalika. Kilka sposobów w sprawdzi się na różne okazje, do różnych stylizacji.
-Pierwszym stylem wiązania szala, jest styl klasyczny. Klasyczne wiązanie szala dobrze sprawdzi się, jeżeli chcemy wykorzystać szal do eleganckiego płaszcza, marynarki, ale również na co dzień.
Jest to styl najbardziej uniwersalny. Jeżeli chodzi o długość szala do takiego wiązania, to zarówno średni jak i krótki szal spełni swoją rolę.
Powinniśmy w pierwszej kolejności złożyć szal w połowie jego długości
Jedna strona szala powinna stanowić pętle, a druga powinna mieć dwa końce.
Otwarte końce przeciągamy przez otwór, który jest zapętlony i w tym momencie zaciskamy węzeł.
-Drugim sposobem wiązania szali to tzw. Styl formalny/elegancki. Takie wiązanie przyda się, jeżeli zależy nam na ubraniu garnituru, marynarki i eleganckiego płaszcza.
Preferowana długość średnia szala:
Zarzucamy szal pod nasz płaszcz i powinniśmy się upewnić, że końce mają taką samą długość
Założyć końce na siebie pod szalem
Trzecim sposobem wiązania szala, jest wiązanie, które sprawdzi się dla szali dzianinowych, czyli tych o grubej strukturze, splocie. Preferowana długość szalika to średnia i długa.
Zarzucić szal w taki sposób, aby jego końce spadały za nami
Końce szala zarzucamy przed siebie i krzyżujemy je.
Opcjonalnie można zawiązać węzeł według upodobania.
Czwartą metod wiązania szala, będzie styl luźny, czyli taki który nosimy do sportowej kurtki, lub po prostu na weekendowy spacer. Taki styl dobrze sprawdzi się z długim, ale grubym szalem lub cieńszym.
Zakładamy szal na szyje, jeden koniec jest krótszy, drugi kończy się na długości naszej kurtki lub swetra
Dłuższą część szala zawijamy do boku krótszej części- możemy owinąć szal kilka razy wokół szyi, w zależności od tego jaką długość szala posiadamy. Końce szala chowamy.
Te Cztery metody wiązania szali są najbardziej uniwersalne. Zapewniają one doskonałe dopasowanie do stylizacji, ale również do długości szala. Należy pamiętać, że do każdego okrycia wierzchniego i stylizacji dobrze jest nie chować pod szalem całej stylizacji, ale odpowiednio zawiązać i dobrać szal.